- Obniżka
Powitanie w Europie, czerwiec 1944 — diorama postaci (skala 1/35). Zestaw plastikowych figurek przedstawia grupę żołnierzy alianckich podczas lądowania w czerwcu 1944. Elementy zachowują proporcje i dynamiczne pozy, oddając umundurowanie, ekwipunek i detale typowe dla operacji Overlord. Części dostarczone na ramkach; idealne do kompozycji z pojazdami i elementami terenu w skali 1/35. Model: Gecko Models 35GM0044.
Zestaw przedstawia grupę figurek przeznaczonych do wykorzystania w dioramach tematycznych z okresu lądowania aliantów w Europie w czerwcu 1944 roku. Elementy wykonano z tworzywa sztucznego zaprojektowanego do sklejania i malowania, z zachowaniem proporcji i pozy charakterystycznych dla żołnierzy w trakcie działań polowych. Kompozycja dedykowana jest modelarzom zajmującym się scenkami operacyjnymi i inscenizacjami bitewnymi; pozwala na realistyczne odwzorowanie postaw, ubioru i ekwipunku typowego dla wojsk alianckich lat 1944. Zestaw nie zawiera elementów metalowych ani żywicznych, przeznaczony jest do adaptacji w zestawie z pojazdami i elementami terenu o skali 1/35.
Sklejanie i malowanie: Zestaw wymaga sklejania oraz malowania. Elementy są dostarczone w postaci części do wycięcia z ramek; klej i farby nie są dołączone. Modele należy przygotować poprzez oczyszczenie, sklejanie zgodnie z instrukcją montażu oraz malowanie zgodnie z wybranym schematem malowania.
Porady i narzędzia przydatne podczas pracy:
Przedstawione w zestawie postacie odnoszą się do żołnierzy alianckich zaangażowanych w operacje lądowe w Europie w czerwcu 1944 roku, zwłaszcza w kontekście operacji Overlord i walk toczonych na plażach oraz w głębi lądu po lądowaniu. Ten okres był kluczowy dla otwarcia drugiego frontu przeciwko siłom Osi. W użyciu znajdowały się różne formacje brytyjskie, kanadyjskie i amerykańskie oraz jednostki pomocnicze, wyposażone w standardowy ekwipunek polowy: kombinezony, kamizelki do przenoszenia amunicji, hełmy M1, łączność przenośną oraz lekkie uzbrojenie. Żołnierze operowali w zróżnicowanym terenie — od plaż, przez tereny uprawne, po zabudowania wiejskie — co wpływało na potrzebę adaptacji wyposażenia i taktyki na szczeblu drużyny i plutonu.
Rozwój umundurowania i wyposażenia w tym okresie odzwierciedlał doświadczenia zdobyte na wcześniejszych frontach. Hełm M1 stał się powszechnym elementem stroju, a systemy ładownicze i plecaki ewoluowały w kierunku lepszej funkcjonalności i masy przenoszonego sprzętu. Uzbrojenie drużyn składało się z karabinów piechoty (np. M1 Garand, Lee-Enfield), karabinów maszynowych wsparcia oraz broni krótkiej i granatów. Łączność na szczeblu drużyny była zapewniana przez przenośne radiostacje, a wsparcie ogniowe pochodziło z broni cięższej i artylerii zaangażowanej w operacje przygotowawcze. Taktycznie, lądowanie wymagało ścisłej koordynacji działań desantu, inżynieryjnego neutralizowania przeszkód plażowych oraz szybkiego rozwoju natarcia w głąb lądu.
Ciekawostką jest duża różnorodność oznaczeń i insygniów noszonych przez żołnierzy, wynikająca z udziału wielu państw i jednostek w operacji. Polskie oddziały wspierające aliantów uczestniczyły w dalszych etapach kampanii europejskiej, natomiast żołnierze alianccy często adaptowali ekwipunek w zależności od warunków terenowych i dostępności materiałów. Dla modelarzy rekonstrukcja scen z czerwca 1944 roku daje możliwość ukazania zarówno elementów taktycznych, jak i indywidualnych detali wyposażenia, co jest cennym polem do historycznego odwzorowania i edukacyjnej prezentacji epoki.
Brak metod dostawy dla tego produktu.
Podane powyżej koszty dotyczą wysyłki tylko 1 przedmiotu.
Ostateczne koszty wysyłki zobaczysz podczas składania zamówienia.
Producent
Osoba odpowiedzialna
@COMMENT_COMMENT@
@COMMENT_COMMENT@
Powitanie w Europie, czerwiec 1944 — diorama postaci (skala 1/35). Zestaw plastikowych figurek przedstawia grupę żołnierzy alianckich podczas lądowania w czerwcu 1944. Elementy zachowują proporcje i dynamiczne pozy, oddając umundurowanie, ekwipunek i detale typowe dla operacji Overlord. Części dostarczone na ramkach; idealne do kompozycji z pojazdami i elementami terenu w skali 1/35. Model: Gecko Models 35GM0044.
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@