- Obniżka
M4A2 Sherman III – zestaw dwóch uproszczonych modeli do szybkiego złożenia. Dwa 1/72 gotowe do montażu elementy wiernie oddają charakterystyczne linie kadłuba, wieżyczki i zawieszenia Shermana III. Idealne do gier bitewnych i dioram — szybkie w przygotowaniu do malowania i ekspozycji. Zestaw nie zawiera kleju ani farb. Propozycja dla miłośników historii i modelarzy szukających szybkiego, rozpoznawalnego dodatku do kolekcji.
Zestaw zawiera dwa uproszczone modele M4A2 Sherman III przeznaczone do szybkiego montażu i zastosowań w grach bitewnych oraz dioramach. Modele wykonane są z elementów gotowych do łączenia bez skomplikowanej obróbki, co pozwala na szybkie przygotowanie pojazdów do malowania i ekspozycji. Konstrukcja odzwierciedla charakterystyczne cechy Shermana III: kadłub z profilowanym wieżyczkowym układem, zawieszenie i charakterystyczne opancerzenie przedniej części. Zestaw nie zawiera kleju ani farb; elementy przeznaczone są do sklejania i wykończenia przez modelarza. Dzięki uproszczonej budowie i ograniczonej liczbie części modele nadają się do szybkiego wykonania, jednocześnie zachowując rozpoznawalny wygląd pojazdu oryginalnego.
Sposób wykonania: Modele wymagają sklejania i malowania. Zestaw nie zawiera kleju ani farb.
Warianty malowania i oznaczeń:
Porady i wskazówki modelarskie:
M4 Sherman był podstawowym czołgiem średnim używanym przez siły amerykańskie oraz aliantów w czasie II wojny światowej. Wersja oznaczona jako M4A2 charakteryzowała się silnikiem diesla i była szeroko stosowana nie tylko przez armię USA, ale także przez Związek Radziecki w ramach Lend-Lease. Sherman III to jedna z wariacji konstrukcyjnych, która wyróżniała się pewnymi modyfikacjami układu napędowego i wyposażenia dostosowanego do produkcji i warunków operacyjnych. Pojazd ten był konstrukcją uniwersalną — łączył względną niezawodność, łatwość naprawy i produkcji masowej, co uczyniło go filarem sił pancernych aliantów.
W układzie taktycznym Sherman pełnił role wielozadaniowe: od wsparcia piechoty, przez zwalczanie lekkich i średnich celów opancerzonych, po zadania osłonowe i exploatacyjne. Jego uzbrojenie, zwykle działo kalibru 75 mm lub 76 mm w późniejszych wersjach, zapewniało skuteczność przeciwko większości niemieckich konstrukcji w pierwszych fazach konfliktu, choć w konfrontacji z cięższymi czołgami wymagało taktycznych manewrów i współpracy z innymi jednostkami. Sherman charakteryzował się stosunkowo prostą konstrukcją zawieszenia i układu jezdnego, co ułatwiało pola serwisowe i naprawy w warunkach polowych.
W kontekście polskim Shermany trafiały do oddziałów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, gdzie brały udział w działaniach bojowych w Europie Zachodniej. Ich uniwersalność i dostępność części sprawiły, że były chętnie wykorzystywane przez polskie jednostki pancerne. Po wojnie wiele egzemplarzy znalazło się w arsenale krajów sojuszniczych i państw odbudowujących siły zbrojne, co przedłużyło użytkowanie konstrukcji na wiele lat.
W aspekcie technicznym typowy M4 miał masę bojową rzędu kilkunastu ton, załogę zwykle liczącą czterech ludzi oraz osiągi zależne od wersji silnikowej. Wersje z silnikiem diesla, takie jak M4A2, cechowały się lepszą ekonomią paliwową i ułatwioną logistyką paliwową w pewnych teatrach działań. Sherman pozostaje dziś jednym z najczęściej odtwarzanych modeli w modelarstwie redukcyjnym ze względu na swoje znaczenie historyczne i rozpoznawalny kształt.
Brak metod dostawy dla tego produktu.
Podane powyżej koszty dotyczą wysyłki tylko 1 przedmiotu.
Ostateczne koszty wysyłki zobaczysz podczas składania zamówienia.
Producent
@COMMENT_COMMENT@
@COMMENT_COMMENT@
M4A2 Sherman III – zestaw dwóch uproszczonych modeli do szybkiego złożenia. Dwa 1/72 gotowe do montażu elementy wiernie oddają charakterystyczne linie kadłuba, wieżyczki i zawieszenia Shermana III. Idealne do gier bitewnych i dioram — szybkie w przygotowaniu do malowania i ekspozycji. Zestaw nie zawiera kleju ani farb. Propozycja dla miłośników historii i modelarzy szukających szybkiego, rozpoznawalnego dodatku do kolekcji.
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@